DMCDel Monte Corporation
+5,7% dziś · −17,8% ponad rok
1/10 Ocena od 1 do 10 pokazująca, jak instrument wypada na tle podobnych (ten sam sektor i region) według opublikowanych reguł. Opisuje dzisiejsze dane; nie jest prognozą ceny. Więcej w słowniku → «Zrównoważony» — wyższy niż 31% instrumentów, które oceniamy
Trend: wśród najsłabszych; wyceniane niżej niż większość porównywalnych. Stopa dywidendy 4,18%.
Wycena Del Monte Corporation (DMC) na tle konkurencji sektorowej: P/E 16,6 (mediana sektora 18,3), P/B 0,7, EV/EBIT 14,2, rentowność wolnych przepływów pieniężnych −2,5%, P/S 0,3.
Wskaźniki vs sektor
Mediane Dobra pierwszej potrzeby spółek z tego samego regionu (akcje i REIT-y).
| Wskaźnik | DMC | Mediana sektora | względem mediany |
|---|---|---|---|
| C/Z | 16,6 | 18,3 · n=13 | 9% poniżej |
| C/WK | 0,7 | 2,1 · n=14 | 68% poniżej |
| C/S | 0,3 | 2,4 · n=14 | 87% poniżej |
| EV/EBIT | 14,2 | 14,3 · n=12 | w pobliżu mediany |
| Stopa wolnych przepływów pieniężnych | −2,5% | 5,6% · n=12 | 144% poniżej |
| Stopa dywidendy | 4,18% | 2,52% · n=52 | 66% powyżej |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,0% | 16,5% · n=18 | 76% poniżej |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 3,9% | 10,0% · n=17 | 61% poniżej |
| Marża brutto | 9,6% | 45,2% · n=16 | 79% poniżej |
| Dług netto / EBITDA | 2,28 | 2,49 · n=17 | 9% poniżej |
Współczynnik wartości: 76 na 100 w grupie porównawczej. Pełny rozkład oceny →
Spółki porównywalne sektora
Największe spółki z tego samego sektora i regionu.
| DEODiageo plc | 101,0 | 21,4 | 59,7 | — | 2,0% | 1/10 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ABIAnheuser-Busch InBev SA/NV | 22,3 | 1,7 | 14,6 | 7,4% | 1,5% | 6/10 |
| BUDAnheuser-Busch InBev | 22,0 | 1,7 | 14,4 | 7,5% | 1,3% | 6/10 |
| ULVRUnilever plc | 13,9 | 8,5 | 17,1 | 5,3% | 3,3% | 8/10 |
| BATSBritish American Tobacco plc | 14,2 | 2,4 | 14,1 | 5,3% | 5,2% | 5/10 |
| BTIBritish American Tobacco | 14,1 | 2,4 | 14,0 | 5,4% | 5,2% | 6/10 |
| DGEDiageo plc | 26,0 | 5,5 | 19,0 | — | 2,0% | 4/10 |
| HLNHaleon plc | 18,3 | 1,9 | 15,7 | 7,6% | 2,1% | 9/10 |
| JBSJBS N.V. | 7,1 | 1,7 | 2,5 | 5,8% | 7,7% | 1/10 |
| MICCThe Magnum Ice Cream Company N.V. | 37,5 | 17,6 | — | 1,1% | 0,0% | —/10 |
Historia roku obrachunkowego
Na podstawie rocznych sprawozdań SEC; każdy słupek to rok obrachunkowy, oznaczony rokiem jego zakończenia.
Sprawozdania: U.S. SEC EDGAR · wskaźniki obliczone przez AI-Stock Invest na podstawie publicznych sprawozdań i cen zamknięcia · najnowszy okres 25 wrz 2026 · złożono 28 paź 2026
WYCOFAJ SIĘ Z KONTRAKTU TUTAJ · Klienci z UE: 14 dni na odstąpienie od umowy.