CLSCelestica Inc.
−13,0% dziś · −41,7% ponad rok
4/10 Ocena od 1 do 10 pokazująca, jak instrument wypada na tle podobnych (ten sam sektor i region) według opublikowanych reguł. Opisuje dzisiejsze dane; nie jest prognozą ceny. Więcej w słowniku → «Zrównoważony» — wyższy niż 37% instrumentów, które oceniamy
Stabilność: wśród najsłabszych. Brak dywidendy.
Wycena Celestica Inc. (CLS) na tle konkurencji sektorowej: P/E 20,8 (mediana sektora 23,2), P/B 4,2, EV/EBIT 15,1, rentowność wolnych przepływów pieniężnych 2,1%, P/S 1,4.
Wskaźniki vs sektor
Mediane Przemysł spółek z tego samego regionu (akcje i REIT-y).
| Wskaźnik | CLS | Mediana sektora | względem mediany |
|---|---|---|---|
| C/Z | 20,8 | 23,2 · n=33 | 10% poniżej |
| C/WK | 4,2 | 2,2 · n=35 | 93% powyżej |
| C/S | 1,4 | 1,8 · n=34 | 22% poniżej |
| EV/EBIT | 15,1 | 15,3 · n=28 | w pobliżu mediany |
| Stopa wolnych przepływów pieniężnych | 2,1% | 4,6% · n=30 | 54% poniżej |
| Stopa dywidendy | 0,00% | 1,64% · n=130 | 100% poniżej |
| Zwrot z kapitału własnego | 30,2% | 13,3% · n=46 | 128% powyżej |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 46,2% | 12,2% · n=39 | 278% powyżej |
| Marża brutto | 11,5% | 35,8% · n=28 | 68% poniżej |
| Dług netto / EBITDA | −1,86 | 1,04 · n=38 | 278% poniżej |
Współczynnik wartości: 48 na 100 w grupie porównawczej. Pełny rozkład oceny →
Spółki porównywalne sektora
Największe spółki z tego samego sektora i regionu.
| CPCanadian Pacific Kansas City | 29,7 | 2,5 | 24,2 | 2,6% | 0,8% | 6/10 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CNICanadian National Railway Co | 23,2 | 5,1 | 19,8 | 3,1% | 2,4% | 9/10 |
| RELRELX plc | 26,6 | 23,2 | 20,5 | 5,1% | 2,3% | 5/10 |
| EMBJEmbraer S.A. | 152,4 | 15,6 | — | 1,3% | 0,5% | —/10 |
| ESLTElbit Systems Ltd. | 56,6 | 7,3 | 44,3 | 1,8% | 0,6% | 8/10 |
| AERAerCap Holdings | 7,4 | 1,5 | — | — | 0,9% | —/10 |
| RBARB Global | 40,2 | 3,2 | 25,6 | 3,5% | 0,7% | 3/10 |
| NVTnVent Electric plc | 23,4 | 3,9 | 18,0 | 4,0% | 0,9% | 3/10 |
| GRABGrab Holdings Limited | 53,1 | 2,1 | 198,3 | −0,1% | 0,0% | 1/10 |
| CNHCNH Industrial N.V. | 44,8 | 1,8 | — | — | 0,9% | —/10 |
Historia roku obrachunkowego
Na podstawie rocznych sprawozdań SEC; każdy słupek to rok obrachunkowy, oznaczony rokiem jego zakończenia.
Sprawozdania: U.S. SEC EDGAR · wskaźniki obliczone przez AI-Stock Invest na podstawie publicznych sprawozdań i cen zamknięcia · najnowszy okres 30 wrz 2026 · złożono 26 paź 2026
WYCOFAJ SIĘ Z KONTRAKTU TUTAJ · Klienci z UE: 14 dni na odstąpienie od umowy.