STLAPStellantis N.V.
+1,8% dziś · −51,9% ponad rok
1/10 Ocena od 1 do 10 pokazująca, jak instrument wypada na tle podobnych (ten sam sektor i region) według opublikowanych reguł. Opisuje dzisiejsze dane; nie jest prognozą ceny. Więcej w słowniku → «Zrównoważony» — wyższy niż 4% instrumentów, które oceniamy
Jakość, Trend, Stabilność: wśród najsłabszych; wyceniane wyżej niż większość porównywalnych. Brak dywidendy.
Wycena Stellantis N.V. (STLAP) na tle konkurencji sektorowej: P/B 0,2, rentowność wolnych przepływów pieniężnych −104,9%, P/S 0,1.
Wskaźniki vs sektor
Mediane Dobra konsumpcyjne wyższej jakości spółek z tego samego regionu (akcje i REIT-y).
| Wskaźnik | STLAP | Mediana sektora | względem mediany |
|---|---|---|---|
| C/Z | — | 20,3 · n=25 | — |
| C/WK | 0,2 | 2,8 · n=28 | 92% poniżej |
| C/S | 0,1 | 1,6 · n=32 | 95% poniżej |
| EV/EBIT | — | 19,1 · n=22 | — |
| Stopa wolnych przepływów pieniężnych | −104,9% | 5,5% · n=29 | 1 998% poniżej |
| Stopa dywidendy | 0,00% | 1,39% · n=106 | 100% poniżej |
| Zwrot z kapitału własnego | −33,0% | 13,1% · n=36 | 353% poniżej |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | −34,1% | 10,9% · n=34 | 411% poniżej |
| Marża brutto | −1,4% | 51,7% · n=35 | 103% poniżej |
| Dług netto / EBITDA | — | 0,51 · n=31 | — |
Współczynnik wartości: 30 na 100 w grupie porównawczej. Pełny rozkład oceny →
Spółki porównywalne sektora
Największe spółki z tego samego sektora i regionu.
| MELIMercadoLibre Inc | 47,3 | 11,3 | 32,1 | 14,1% | 0,0% | 5/10 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| RACEFerrari N.V. | 42,8 | 17,5 | 33,1 | 2,7% | 1,0% | 5/10 |
| RACEFerrari N.V. | 42,7 | 17,4 | 33,0 | 2,7% | 0,9% | 9/10 |
| JDJD.com | 14,0 | 1,2 | 65,1 | 4,1% | 3,6% | 2/10 |
| CPNGCoupang, Inc. | — | 10,8 | — | −1,3% | 0,0% | 1/10 |
| IHGInterContinental Hotels Group plc | 37,6 | — | 26,4 | 3,1% | 1,1% | 10/10 |
| QSRRestaurant Brands International Inc. | 18,2 | 6,9 | 15,6 | 5,8% | 3,3% | 2/10 |
| MGAMagna International Inc. | 22,2 | 1,5 | — | 12,4% | 3,0% | 9/10 |
| ASAmer Sports Inc. | 41,8 | 3,1 | 25,9 | 2,9% | 0,0% | 2/10 |
| YUMCYum China Holdings | 17,4 | 3,2 | 11,9 | 5,5% | 2,0% | 9/10 |
Historia roku obrachunkowego
Na podstawie rocznych sprawozdań SEC; każdy słupek to rok obrachunkowy, oznaczony rokiem jego zakończenia.
Sprawozdania: U.S. SEC EDGAR · wskaźniki obliczone przez AI-Stock Invest na podstawie publicznych sprawozdań i cen zamknięcia · najnowszy okres 31 gru 2025 · złożono 26 lut 2026
WYCOFAJ SIĘ Z KONTRAKTU TUTAJ · Klienci z UE: 14 dni na odstąpienie od umowy.