RELRELX plc
−2,2% dziś · −9,0% ponad rok
5/10 Ocena od 1 do 10 pokazująca, jak instrument wypada na tle podobnych (ten sam sektor i region) według opublikowanych reguł. Opisuje dzisiejsze dane; nie jest prognozą ceny. Więcej w słowniku → «Zrównoważony» — wyższy niż 42% instrumentów, które oceniamy
Bezpieczeństwo dywidendy: wśród najlepszych w swojej grupie; wyceniane wyżej niż większość porównywalnych (P/E 26,6). Stopa dywidendy 2,28%.
Wycena RELX plc (REL) na tle konkurencji sektorowej: P/E 26,6 (mediana sektora 23,2), P/B 23,2, EV/EBIT 20,5, rentowność wolnych przepływów pieniężnych 5,1%, P/S 5,7.
Wskaźniki vs sektor
Mediane Przemysł spółek z tego samego regionu (akcje i REIT-y).
| Wskaźnik | REL | Mediana sektora | względem mediany |
|---|---|---|---|
| C/Z | 26,6 | 23,2 · n=33 | 15% powyżej |
| C/WK | 23,2 | 2,2 · n=35 | 971% powyżej |
| C/S | 5,7 | 1,8 · n=34 | 212% powyżej |
| EV/EBIT | 20,5 | 15,3 · n=28 | 34% powyżej |
| Stopa wolnych przepływów pieniężnych | 5,1% | 4,6% · n=30 | 12% powyżej |
| Stopa dywidendy | 2,28% | 1,64% · n=130 | 39% powyżej |
| Zwrot z kapitału własnego | 70,6% | 13,3% · n=46 | 433% powyżej |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 23,6% | 12,2% · n=39 | 93% powyżej |
| Marża brutto | 66,3% | 35,8% · n=28 | 85% powyżej |
| Dług netto / EBITDA | 1,89 | 1,04 · n=38 | 81% powyżej |
Współczynnik wartości: 8 na 100 w grupie porównawczej. Pełny rozkład oceny →
Spółki porównywalne sektora
Największe spółki z tego samego sektora i regionu.
| CPCanadian Pacific Kansas City | 29,7 | 2,5 | 24,2 | 2,6% | 0,8% | 6/10 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CNICanadian National Railway Co | 23,2 | 5,1 | 19,8 | 3,1% | 2,4% | 9/10 |
| EMBJEmbraer S.A. | 152,4 | 15,6 | — | 1,3% | 0,5% | —/10 |
| ESLTElbit Systems Ltd. | 56,6 | 7,3 | 44,3 | 1,8% | 0,6% | 8/10 |
| AERAerCap Holdings | 7,4 | 1,5 | — | — | 0,9% | —/10 |
| CLSCelestica Inc. | 20,8 | 4,2 | 15,1 | 2,1% | 0,0% | 4/10 |
| RBARB Global | 40,2 | 3,2 | 25,6 | 3,5% | 0,7% | 3/10 |
| NVTnVent Electric plc | 23,4 | 3,9 | 18,0 | 4,0% | 0,9% | 3/10 |
| GRABGrab Holdings Limited | 53,1 | 2,1 | 198,3 | −0,1% | 0,0% | 1/10 |
| CNHCNH Industrial N.V. | 44,8 | 1,8 | — | — | 0,9% | —/10 |
Historia roku obrachunkowego
Na podstawie rocznych sprawozdań SEC; każdy słupek to rok obrachunkowy, oznaczony rokiem jego zakończenia.
Sprawozdania: U.S. SEC EDGAR · wskaźniki obliczone przez AI-Stock Invest na podstawie publicznych sprawozdań i cen zamknięcia · najnowszy okres 31 gru 2025 · złożono 19 lut 2026
WYCOFAJ SIĘ Z KONTRAKTU TUTAJ · Klienci z UE: 14 dni na odstąpienie od umowy.